Оновлення

До головного каталогу
Посилання
Розповіді
Уилсон
Хронологія

Пошук
Форум

Сьогодні

В розділі Історія розміщено переклад розділу з книги Пола Роберта Маґоці “Історія України” (Poul R. Magocsi, A History of Ukraine, Toronto: University of Toronto Press, 1996) про чотири основних погляди на історію України та узагальнення з нього:

В тижневику “Український щотижневий” (The Ukrainian Weekly) 2 лютого 1997 року було надруковано огляд книги, зроблений Мартою Дижок (Marta Dyczok). Бажаючі можуть прочитати цей огляд тут. (Мова - англійська).

Пол Маґоці - професор історії та політології в торонтському університеті. Він є також директором Міжкультурної Історичної Спілки в Онтаріо. Серед його книг дві безпосередньо стосуються України:

 • “Україна: історичний атлас” (Ukraine: A Historical Atlas), 1985.
  Деякі карти з книги розміщені на сторінці История Украины в картах (English) (сайт http://www.city.sumy.ua/ )
 • “Витоки українського націоналізму: Галичина як український П"ємонт” (The Roots of Ukrainian Nationalism: Galicia as Ukraine's Piedmont, 2002, ISBN: 0802047386).
  Ця книга з"явилася в березні 2002 року. В анотації торонтського університету говориться, що автор концентрується на Галичині 19-го століття коли українці боролися за їх визнання окремою національністю. Автор розглядає Галичину в контесті української та східноєвропейської політики, а потім вивчає складові частини національного будівництва - мову, культуру, ідеологію та інше. Розглядається вплив Габсбургської імперії в створенні унікальних можливостей для українського національного та соціального відродження, а також габсбурський та радянський вплив на українську психіку.
Навігація в каталозі
 • На сторінці Посилання розміщено добірку посилань на ресурси по історії України.

 • Каталог Розповіді включає матеріали які стосуютя (чи описують) історичні події в нехронологічному порядку, такі які стосуються занадто великого відтинку часу чи заполітизовані.

 • В директорії Уилсон розміщено декілька розділів з книги Ендрю Уилсона “Українці. Нація яку не очікували” (Andrew Wilson, The Ukrainians. Unexpected Nation, 2000), які стосуються історії Русі та суперечок при розгляді питань.

 • Хронологія (Хронологія української історії) - проект який безпосередньо стосується власне історичних питань.

  Допоміжна інформація

 • Оновлення .
  Посилання на сторінку де розміщено інформацію про зміни та доповнення на сайті.
 • Пошук.
  На сторінці розміщено опис пошукової машини налаштованої на пошук по сайту.
 • Форум.
  Посилання та опис форуму.

Зауваження, коментарі та пропозиції можна надіслати за адресою наведеною на сторінці Зворотний зв'язок чи висловити у Форумі,


Wertep top 100 Counted by L-STAT WORLD1000 bigmir)net TOP 100

Український портАл